כיצד להעלות קמפיין גיוס המונים

העלאת קמפיין גיוס המונים קלה ופשוטה וניתנת לביצוע באמצעות הטופס הזה. במדריך שלפניכם תוכלו ללמוד על התהליך ועל מה שנדרש מכם כדי להעלות בטופס את כל הפריטים הנחוצים לקמפיין מוצלח.

אנו עובדים על המשך פיתוח הממשק ובעתיד הלא רחוק נהפוך את התהליך לקל ופשוט עוד יותר – ובעיקר לאוטומטי. בתהליך תתבקשו לספר לנו על הארגון שלכם ולהזין את התכנים שישמשו לבניית דף הקמפיין שלכם. בואו נעבור עליהם

לוגו

צעדים קטנים

העלו את הלוגו שלכם באיכות טובה, כקובץ גראפי ( GIF, JPEG, PNG). הלוגו שלכם יתנוסס בראש דף הקמפיין שלכם וימתג את הדף בהתאם.

הגבילו את הקובץ ל-1MB – עשו שימוש בתוכנה גראפית כדי להתאים את הלוגו לשימוש באינטרנט מבלי לאבד איכות.

במידה והלוגו שלכם עומד על רקע שקוף או לבן, או שיש לו גרסה כזו – העדיפו אותה. במידה והדבר אינו אפשרי, העלות את הגרסה שברשותכם וצבע הרקע של הכותרת מסביב ללוגו ישונה בהתאם.

 

תמונת כותרת

שריר למען שריר

תמונת הכותרת מצויה מתחת ללוגו ועליה יתנוסס היעד שלכם לגיוס. לכן, הקפידו לשמור את מרכז התמונה ללא טקסט, לוגו, פרטים וכד' בכדי שלא יוסתרו. התמונה צריכה להיות מועלית כקובץ גראפי באיכות טובה, בגודל שאינו עולה על 1MB ובמידות של 1140X410 בכדי שתתאים באופן מלא למיקומה.

בחרו תמונה שתיראה טוב גם בתצוגה רספונסיבית במכשירי סמרטפון ובעיקר – תמונה שתעביר את המסר ותניע את קהל המטרה שלכם לתרום ולהשתתף במאמץ.

כך תיראה התמונה לאחר שעלה הקמפיין והוצמד אליה יעד הגיוס כטקסט חי:

תמונת כותרת עם יעד גיוס

הטקסט שלכם

כתבו את הטקסט הכי ממצה, בהיר ומחייב שתוכלו אודות המטרה שלשמה אתם מעלים את הקמפיין. הכניסו את הלהט שבזכותו מצאתם את עצמכם בעמותה העוסקת בקידום מטרה נאצלת. נסו להיות ספציפיים – אנשים אוהבים להבין מה ייעשה עם הכסף שייאסף – ולכן ציינו יעד או יעדים. במידה ועשיתם קמפיין בעבר, הראו מה נעשה עם הכסף בעבר. יש לכם 1,700 תווים להסביר את עצמכם.

במידה והקמפיין מציג גם אירוע, הכניסו את הפרטים הבסיסיים: מקום, זמן, כתובת וכל פרט נחוץ נוסף.

וידאו קליפ אישי

פנייה מרגשת ואישית בוידאו קצר ותמציתי תסייע רבות להמראת הקמפיין. במידה ויש ברשותכם כזו, העלו אותה ליוטיוב והכניסו את הקישור בטופס. אנו נדאג להטמעתה בדף הקמפיין. הגבילו את הוידאו לזמן קצר – סביב דקה – ומקדו את המסר שלכם.

קמפיין גיוס ראשי – יעד הגיוס

קבעו את יעד הגיוס שברצונכם להגיע אליו. שיטת הקמפיין באתר היא שיטה של גיוס גמיש – כלומר אין חיוב להגיע לסכום אותו הגדרתם כיעד. יחד עם זאת, חשוב להגדיר יעד ריאלי בהתאם לצרכים שלכם ובהתאם להערכה שלכם באשר ליכולתכם לעמוד בו. הדבר הוא פועל יוצא של מידת החשיפה של העמותה שלכם, מעגלי התמיכה והחסויות, גודל רשימות התפוצה ואיכות הפעילות באתר ובדף הפייסבוק שלכם. היו שאפתניים אך ריאליים.

קמפיין גיוס משני – יעד מינימום

עם פתיחת הקמפיין תוכלו להזמין את מעגלי התמיכה שלכם לשתף, לתרום ואף לפתוח קמפיינים משניים שיקחו חלק במאמץ הגיוס. האם תרצו להגדיר סכום מינימום לגיוס? הדבר נחוץ בעיקר אם אתם מקיימים הגרלה כלשהי בין המגייסים, ומבקשים ליצור רף מינימום להשתתפות בהגרלה. למשל – חלוקת כרטיסים למרוץ כאשר רף המינימום לגיוס הוא 3,000 שקלים. במידה ותציינו שכך רצונכם, יוגדר יעד מינימום לכל מי שמבקש לפתוח קמפיין. בלי כל קשר, כל קמפיין משנה שלא יעמוד ביעד, עדיין יעמיד את הכספים שנצברו לרשותכם והכספים האלה עדיין ייספרו לזכות הקמפיין הראשי.

חומרים נוספים

כדי להעלות את הקמפיין נידרש לכמה פריטי מידע נוספים:

קובץ המפרט את מבנה הטופס המבוקש – במידה ואתם מבקשים לגייס תרומות בלבד אזי מדובר בטופס פשוט. השונות היחידה האפשרית היא האם ברצונכם לאפשר סכומי תרומה חופשיים, לאפשר מדרגות או לשלב בין השניים. הכל אפשרי, רק ציינו במסמך.

מי אנחנו – ספקו טקסט בן 440 תווים לכל היותר המציג את העמותה שלכם ובסיומה הפנייה לאתר שלכם. אנו נשבץ את הטקסט הזה בפופ-אפ שייפתח בלחיצה על הלוגו שלכם שיוטמע בפוטר. במידה ואתם משתפים פעולה עם גוף או גופים נוספים – חזרו על הפעולה.

פופ-אפ פתוח

הצטרפות או פתיחת קמפיין גיוס משני

פתיחת קמפיין משנה אפשרית מדף התרומה על ידי לחיצה על הכפתור "פתח קמפיין". בחירה באפשרות זו תעביר את הגולש לתהליך מילוי פרטים קצר שבסופו הוא יוכל להזין את הפרטים שלו – טקסט אישי עם תמונה או לוגו, הגדרת יעד לגיוס ופרסום. בסיום יקבל הגולש לינק ייחודי לשיתוף ברשתות חברתיות ובמייל עם חבריו.

פתיחת קמפיין

במידה וגולש מסוים מבקש להצטרף לקמפיין קיים כתורם – לחיצה על הכפתור "הצטרפות לקמפיין" תפתח דרופ-דאון לבחירה מהקפיינים הקיימים. כל קמפיין חדש נוסף לבורר.

פתיחת קמפיין

קמפיינים מובילים מבחינת הסכום – שלושה במספר – יופיעו בתחתית הדף הראשי ויאפשרו לגולשים לבחור מביניהם ולתרום.

קמפיין גיוס - קמפיינים מובילים