פעם נחלאי תמיד נחלאי – מורשת הקרב של 7 עשורים

הגיע הזמן לספר את הסיפורים שהוצנעו. פעולות התגמול, קרב המיתלה, כיבוש אום כתף, המרדפים בבקעת הירדן, מבצעים כגון חטיפת הרדאר המצרי ו"אביב נעורים" בבירות, הלחימה ברמת הגולן בתל סאקי, מוצב 116 ומעבר לתעלת סואץ, הקרבות על המוצבים בתעלה - "בודפסט", "מפצח" ומוצב המזח, הלחימה בשלום הגליל, בטחון איו"ש ו"חומת מגן", הקרב בע'נדוריה בלבנון, "עמוד ענן" ו"צוק איתן" - הנח"ל ולאחריו חטיבת הנח"ל נמצאו תמיד בחזית הלחימה. היסטוריה מפוארת של תקומת הארץ וחלוציות בראשית המדינה, ומורשת קרב אדירה של שבעה עשורים - עכשיו במקום אחד. יצאנו במיזם להוספת מקום מוזיאלי באתר המורשת הלאומית של הנח"ל בפרדס חנה-כרכור לזכר חללי הנח"ל. זכרון חללי הנח"ל לא יהיה מושלם ללא המורשת הקרבית, ההתישבותית והתרבותית שהנח"ל הותיר בארץ. אם הנחל והדם הירוק זורם בעורקיך והזכרונות מהשירות מלווים אותך - אנחנו קוראים לך להתגייס! בואו והצטרפו להגשמת החזון, תירמו לקידום המורשת המפוארת של הנח"ל. יחד נממש את האמרה: "פעם נחלאי-תמיד נחלאי". המיזם יתאפשר רק אם נגיע ליעד הגיוס. אז קדימה - נחלאים: התפקדו: תמכו עכשיו!

106%
 • יעד: ₪250,000
 • גויס עד כה: ₪264,688
 • תאריך גמר הקמפיין: 31/12/2021
 • תומכים : 1285


עזרו לנו להוציא את סיפורי הקרבות 

אלה הסיפורים של ההורים שלנו, הילדים שלנו והדור הבא שכל-כך זקוק לשמוע ולדעת.

פעם נחלאי תמיד נחלאי


“היתרון האנושי”
היא לא סתם סיסמא.

מאז הפכו פלוגות הנח”ל המוצנח, גדוד 50 ובני הגרעינים / משקים לחטיבת חי”ר, חטיבת הנח”ל נמצאת בחזית העשיה הצבאית.
בכל קרב, סיור, מעצר, פעילות בט”ש – אויבנו לא יכלו מול עוצמת הרוח של לוחמי ומפקדי החטיבה.
החטיבה, אשר נטלה חלק מרכזי באין ספור מבצעים מורכבים, זוכרת את נופליה, החיילות והחיילים שנהרגו בעת מילוי תפקידם.

כמאמר המנון החטיבה: “הנח”ל כאן”! תמיד.

ברחבי לבנון, גבול הגולן, ברצועת עזה, בקעת הירדן , יהודה ושומרון ומדבר סיני – סיפור גבורתם של הלוחמים יוצא כעת לאור.

המיזם יכיל כמה מסיפורי גבורה של לוחמי הנח”ל לדורותיו!


סמ”ר אלון רוטמנש:
“רץ בשטח מוכה אש לעבר הפצוע, חילץ אותו והביא אותו לטיפול”

“ב- 2006 במהלך טיהור בית בכפר ע’נדוריה, נתקלה פלוגת החוד של גדוד 931 במספר מחבלים. מפקד מחלקת הפטרול וחולייתו נפגעו. סמ”ר אלון רוטמנש, סמל מחלקת הפטרול, שהתנדב לחזור לפלוגה לאחר ששוחרר לביתו עקב מחלתו של אביו – הבחין בכך והחל לפקד על ניסיונות חילוץ הפצועים. במהלך קרב החילוץ נפצעו רוב הלוחמים מסביבו, ולמרות זאת המשיך לנהל אש עם המחבלים. תוך כדי הלחימה הוא זיהה כי אחד הלוחמים נפצע קשה והוא שוכב בשטח הנתון, למעשה, לשליטת המחבלים, במרחק של כ-60 מטר ממנו. סמ”ר רוטמנש ביקש מסגן מפקד הפלוגה לחפות עליו, רץ בשטח מוכה אש לעבר הפצוע, חילץ אותו והביא אותו לטיפולו של חובש. משנפגע גם החובש, הוא חילץ את שניהם לאחור. סמ”ר רוטמנש הסתייע בחבריו הלוחמים והצליח להעביר את כל הפצועים ממחלקתו למחסה ראשוני עד שהגיע כוח החילוץ. בכל פעולותיו הוא סיכן את עצמו, בתנאים קשים ביותר, עד כדי חירוף הנפש, למען רֵעיו הלוחמים-הפצועים. סמל-ראשון אלון רוטמנש הראה במעשיו רוח לחימה, נחישות, אומץ לב יוצא מגדר הרגיל ואחוות לוחמים.”

טוראי שמואל חימו:
“התנדב למשימת יחיד שתוכל לשתק את אש האויב”


“כשפרצה מלחמת שלום הגליל, עלה טוראי שמואל חימו ז”ל עם גדודו ללבנון. בערב ראש השנה תשמ”ג 1982 יומיים אחרי רצח הנשיא בלבנון, באשיר ג’ומאייל, התקדמו כוחות צה”ל לעבר מערב ביירות. על גדודו של שמואל ז”ל הוטל לעבור גשר. חלק מן הכוח הצליח לעבור, אבל אש עזה ששלח האויב מנע את המשך המעבר. הכוח נתקע, כשהוא חצוי משני עברי הגשר. מפקדי הגדוד ידעו כי רק פעולה נועזת של לוחמים יחידים תוכל לרתק את אש האויב, לשתקו ולאפשר את המשך המעבר על הגשר. שמואל התנדב למשימה זו. כרבע שעה נמשכה לחימתו, ובאותו זמן הצליח כוח צה”ל לעבור את הגשר. אבל שמואל נפגע מאש האויב ונפצע. למחרת, בראש השנה הוא מת בבית החולים. על חירוף הנפש, מימוש ערך הרעות תוך סיכון עצמי, אומץ לב וביותו מופת ודוגמא מוענק לטוראי שמואל חימו ז”ל ציון לשבח.”

סגן אהרון סבג:
“מנע ירידת מחבלים אחרים על-ידי זריקת רימונים במעלה המדרגות”

“בפשיטה על בנין החזית הדמוקרטית בבירות ב-1973, היה סגן אהרון סבג לוחם בחוליה, שנועדה להניח את מטעני החבלה בתחתית הבנין, לאחר טיהורו משומריו. בתחילת הפעולה נפגעו שלושה מתוך ארבעת הלוחמים, שנועדו לסלק את השומרים ולאבטח את פעולת החבלנים, ולפיכך, הפכה חולית החבלה גם לחולית טיהור. סגן אהרון סבג השתתף בטיהור חדר המדרגות. תוך כדי פעולת הטיהור הרג שני מחבלים, שיצאו מחדר המדרגות, ומנע ירידת מחבלים אחרים על-ידי זריקת רימונים במעלה המדרגות. הוא המשיך בלחימה ופגע במחבלים שירדו במעלית. לאחר שראה, כי המעלית הופעלה, נתן לה לרדת לקומת הקרקע, ומשהגיעה פתח באש לתוכה. אחרי כן חיפה ואיבטח את הנחת מטעני החבלה ועזר בפינוי הנפגעים. סגן אהרון סבג גילה בפעולותיו אלו אומץ לב, כושר לחימה מעולה, תושייה רבה ודבקות במטרה.”


אנו קוראים לכם ליטול חלק ביצירת הסיפור שטרם סופר עד היום

ולהצטרף אלינו ותמכו בהקמת המרכז למורשת הנח”ל לצד אתר ההנצחה לחללי הנח”ל והחטיבה,

בואו לעשות ציונות 2021!

 

פעם נחלאי תמיד נחלאי

אנו מזמינים את כל עם ישראל לבחור תשורה אחת או יותר מהמגוון המוצע בדף ולהיות שותפים במימוש החזון החשוב למען בנינו ולמען הדורות הבאים.

 

[התרומה למיזם מקנה את אישור זיכוי המס כחוק, לפי סעיף 46] 

שתפו את דעתכם

  שלום רב
  בתמונות שאתם מפרסמים אין אף נחלאית. היינו בהכשרה, היינו בהאחזות, בשל”ת מוקדם ובשל”ת מאוחר.
  מגיע לנו שיזכרו גם אותנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פעם נחלאי - תמיד נחלאי!

שלב 1 מתוך 2 - פרטים

 • ₪ 0.00
 • לא מכבדים דיינרס ואמריקן אקספרס

תורמים אחרונים

חגי מ- פתח תקווה
₪540
מוזס מ- רמת גן
₪1000
אפרים מ- חיפה
₪60
אפרים מ- חיפה
₪90
עומר מ- קדימה
₪180
איתן מ- כפר מונש
₪250
Gad מ- נחושה
₪50
יגאל מ- קיבוץ נווה חריף
₪150
ג'ואנה מ- תל אביב
₪340
ג'ואנה מ- תל אביב
₪90
ג'ואנה מ- תל אביב
₪90
משה מ- פתח-תקווה
₪120

הצהרת נגישות

אנו בפלאנוויז מחוייבים להנגשת האתר לבעלי מוגבלויות שונות בהתאם לחוק ובאופן הטוב ביותר. פעלנו על מנת להפוך אתר זה לנגיש בהתאם לתקן ישראלי 5568.

מהו אתר נגיש?

אתר נגיש הנו אתר המאפשר לבעלי מוגבלויות שונות לגלוש בו, להבין את התוכן, להתמצא ולנווט בו בקלות ולבצע את הפעולות המתאפשרות באתר בקלות, זאת בהתאם לעקרונות וקווים מנחים שהוגדרו בסטנדרטים בינלאומיים ועוגנו לאחרונה בחקיקה.

כיצד להשתמש באתר

האתר הנוכחי תואם להצגה בדפדפנים מודרניים שונים ומותאם לצפייה בסוגי מסכים שונים לרבות מסכי סמרטפון וטאבלט. נעשה מאמץ לבנות את התוכן באתר באופן ברור וקריא תוך שימוש בשפה ברורה, כותרות וכותרות משנה ופסקאות. בקרוב יתמוך האתר בשימוש בתוכנת קורא מסך ובכך תושלם הנגישות לרמה AA. טפסי האתר כוללים עזרים למניעת טעויות בקלט ומאפשרים מעבר בין שדות באמצעות מקלדת. באתר אין שימוש באנימציה מהבהבת בכדי למנוע סכנת התקפים לחולי אפליפסיה. בצד ימין תמצאו את אייקון הנגישות - לחיצה עליו תפתח אפשרויות סיוע שונות המקלות על הניווט, ההתמצאות באתר והצפייה בתוכן. להלן עיקרי האפשרויות:
 1. ניווט באמצעות מקלדת
 2. אפשרויות ניגודיות שונות (רקע לבן, אפור, שחור)
 3. הדגשת קישורים
 4. הצגת טקסט חלופי של תמונות
 5. הדגשת סמן עכבר
 6. כיבוי נגישות
 7. אפשרות לשמירת הגדרות לביקורים הבאים באתר (מתבצע באמצעות Cookies)
 8. תאימות לתוכנת קורא מסך (תוספת המתוכננת עד כניסת החוק לתוקפו ב- 25.10)

עזרו לנו להשתפר

אנו עושים מאמצים ניכרים בהנגשת אתר זה ובפיתוח טכנולוגיה להנגשת אתרים. נשמח למשוב בונה ולהפניית תשומת הלב שלנו לליקויים ולרעיונות לשיפור. בכדי להשאיר משוב - פנו אלינו באמצעות טופס יצירת הקשר שבאתר. בברכה, גד אבגי, מנכ"ל פלאנוויז בע"מ
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות

 • ניווט באמצעות מקלדת
 • גוונים וניגודיות רגיל אפור שחור
 • גודל מסך וגופנים
 • הצג טקסט חלופי של תמונות
 • הדגשת סמן עכבר
 • כיבוי הנגשה