המסע משמאל לימין
סמדר הילה שמואלי

פרוייקט מימון המונים להוצאת ספר עיון אישי ופוליטי על חציית הקווים מעמקי מחנה השמאל למחנה הימין, מאת סמדר הילה שמואלי. שמואלי התמודדה לכנסת ברשימת המחנה הדמוקרטי, היתה מיוזמי הפגנות פתח תקווה ובעיצומו של המשבר הפוליטי החמור בתולדות מדינת ישראל עברה לימין.
את קורות המשבר האידיאולוגי שתיעדה ברשת ואירועים מאחורי הקלעים, תחשוף שמואלי בספרה הראשון. הספר צפוי לצאת בספטמבר-אוקטובר 2021.

לתמיכה בביט או פייבוקס: 054-456-4886

27%
 • יעד: ₪120,000
 • גויס עד כה: ₪32,100
 • תאריך גמר הקמפיין: 31/08/2021
 • תומכים : 177

המסע משמאל לימין
איך חציתי את הקווים ממחנה השמאל למחנה הימין

אחרי עשרים וחמש שנים של תמיכה בשמאל, אקטיביזם ברשת, הפגנות נגד נתניהו והתמודדות בבחירות לכנסת ברשימת המחנה הדמוקרטי, חציתי את הקווים ועברתי ממחנה השמאל למחנה הימין.

מועמדת המחנה הדמוקרטי | המסע משמאל לימין - סמדר שמואליבהפגנה על פרשת הצוללות | המסע משמאל לימין - סמדר שמואליהמסע משמאל לימין - סמדר שמואלי

המעבר היה תוצאה של משבר אידיאולוגי וזכה להדים בלתי צפויים. עלי להודות בהגינות שאמנם עברתי מפץ פנימי ענק ומטלטל, אך לא חשבתי שלמישהו יהיה אכפת. הבנתי שטעיתי בדרך, התפכחתי, הסתכלתי בלבן של העיניים של תרמית פוליטית ובסקרנותי הבלתי נלאית מצאתי את האמת דווקא אצל ראש הממשלה בנימין נתניהו, המנהיג בו נאבקתי. גיליתי את הישגיו ואת תפקידו ההיסטורי כשאני האזרחית המודאגת בעצם ניצבת בצד הלא נכון של ההיסטוריה באשמתה של התקשורת הישראלית הסובלת מהטייה פוליטית חריפה.

הבום היה רגע ההתפכחות שלי והוא הרגיש כמו רילוקיישן

לחצות את הקווים ממחנה השמאל למחנה הימין מרגיש קצת כמו לנדוד למדינה אחרת. פתאום כל ידיעה וכל דובר שבעבר הייתי גרופי שלהם, נשמעים בקונטקסט אחר לגמרי כשאני מקפידה לא להסיר עין ממסד העובדות שבכל איטם חדשותי. המעבר היה קשה ושורט רגשית, פוליטית, וחברתית. רבים מחבריי הקרובים הכריזו עלי חרם וגם אני תפסתי מרחק מתוך חשדנות טבעית וכוונה שהתהליך יהיה עצמאי. בשלב זה כבר הדפתי לחצים בעקביות מתוך החלטה שאיש לא ישחק לי בראש יותר.

לתמיכה בביט או פייבוקס: 054-456-4886

היו גם לא מעט רגעים יפים במסע שהביאו לנחמה, צמיחה וניצחון. אחד מהם קרה כשאני מוכה ומושמצת ברשת. ראש הממשלה נתניהו הופיע על המסך במהדורה בשידור חי והודיע, כי הסכמי שלום במזרח התיכון ממשמשים ובאים.

עיניי אורו. היה זה סימן משמים עבורי, שלא עזבתי את מחנה השלום, אלא הצטרפתי אליו. כשהמשבר הפוליטי התחבר למשבר הקורונה ולהפגנות פראיות, החלטתי שאיני יכולה עוד להחריש ותיעדתי ברשת מדי יום את המתרחש, כדי לפקוח עוד ועוד עיניים. מבחינתי המטריד מכל היה המאבק של השמאל בשחיתות שהחל בעלילת הצוללות והסתיים בקינטור על עבירה קונקרטית של בקבוקי אלכוהול. אלה לא תיקי הירשזון ואולמרט, אין כסף, למעשה אין בהם אפילו שקל. זה היה הרגע בו צעדתי לכיכר גורן עם שלט ה“סליחה”. סליחה על הפגנות סרק אליהן יצאתי במשך שנים בשל תרמית תקשורתית כוללת. בעקבות פוסט “הסליחה” צלצלו אלי ליכודניקים בוכים, כדי לומר תודה והתרגשנו יחד עד דמעות.

כשהפוסטים הקצרים ביותר שהקלדתי הגיעו לתשע מאות מילה, עוררו סערת רשת ומאות שיתופים ושאלת ה”איך גילית? מה קרה?” חזרה מדי יום, הבנתי שהדיון הזה צריך להתקיים גם בספר שיכיל את קורות המסע שלי משמאל לימין. בספר אחשוף את החצר האחורית של המשבר הפוליטי, המוסר הכפול של התקשורת והשמאל, בעיית המשילות, היכן נמצאת השחיתות האמיתית (רמז, לא אצל נתניהו), ניתוח הסיבות להתרסקותו של השמאל הישראלי והניסיון הערמומי שלו לחזור לשלטון תחת קמפיין הדמוניזציה “רק לא ביבי”. יהיו גם פרקים מפתיעים על סודות שלא מספרים לנו על פמיניזם, להטב, אפליה עדתית בעידן הפוסט מודרני וסקירת אירועים שלא פוליטיקלי לדבר עליהם כמו פרשת אלטלנה, ילדי תימן ועוד.

השמאל ידע למגנט אנשי ימין בולטים לאורך השנים ולהעביר אותם אט אט לשורותיו. אני שייכת לזרם דק שעשה את הדרך ההפוכה, מגוש השמאל לימין. הצטרפו אלי. יהיה כיף.

תאריך הוצאה משוער: ספטמבר 2021 (חגי תשרי)

אני מודה לכולכם מקרב לב ומזמינה אתכם לתמוך בפרוייקט הכתיבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחירתך נוספה
₪100
הספר במשלוח לנקודת איסוף

הספר "המסע משמאל לימין" יישלח לנקודת איסוף בסמוך למקום מגוריכם. הודעת SMS תישלח אליכם מחברת השילוח בהגיע הספר לנקודת האיסוף.

41 רוכשים
בחירתך נוספה
₪120
הספר במשלוח עד הבית

הספר "המסע משמאל לימין" במשלוח עד הבית

68 רוכשים
בחירתך נוספה
₪180
הספר + ספר נוסף מתנה במשלוח בדואר

קבלו ספר וספר נוסף אותו תוכלו לתת במתנה לחבר/ה או בני משפחה. הספרים יישלחו אליכם עד הבית.

12 רוכשים
בחירתך נוספה
₪180
הספר בהקדשה אישית

קבלו את הספר "המסע משמאל לימין" בהקדשה אישית . הספר יישלח אליכם עד הבית.

10 רוכשים
בחירתך נוספה
₪230
הזמנה לערב ההשקה והספר

השתתפות בערב ההשקה לספר שייערך בכפוף למגבלות הקורונה + ספר שיישלח אליכם באמצעות שליח עד הבית. מועד הערב יפורסם לקראת השקת הספר (צפי - ספטמבר-אוקטובר 2021).

7 רוכשים מתוך 50
בחירתך נוספה
₪540
ספר בהקדשה אישית וקרדיט בדף התודות

קבלו את הספר "המסע משמאל לימין" בהקדשה אישית וקרדיט בדף התודות כתודה על תמיכתכם הנדיבה. הספר בהקדשה אישית יישלח אליכם עד הבית.

2 רוכשים
בחירתך נוספה
₪1000
TED השקה אצלכם בסלון או בחצר, ספר בהקדשה אישית ואזכור בדף התודות

הרצאה קצרה ומעבר לשיח חופשי עם המחברת אצלכם בבית או בחצר.

4 רוכשים

תורמים אחרונים

מיכל מ- יקיר
₪100
דוד מ- ירושלים
₪100
משה מ- ירושלים
₪100
דורית מ- ראש העין
₪100
אריה מ- ראשון לציון
₪120
ארפי מ- יבנה
₪380
אלקנה מ- ירושלים
₪120
יניב מ- מושב רם-און
₪120
נירה מ- גבעת שמואל
₪100
יעל מ- כפר סבא
₪36
נועם מ- קריית ביאליק
₪100
אביחי מ- שערי תקווה
₪180

הצהרת נגישות

אנו בפלאנוויז מחוייבים להנגשת האתר לבעלי מוגבלויות שונות בהתאם לחוק ובאופן הטוב ביותר. פעלנו על מנת להפוך אתר זה לנגיש בהתאם לתקן ישראלי 5568.

מהו אתר נגיש?

אתר נגיש הנו אתר המאפשר לבעלי מוגבלויות שונות לגלוש בו, להבין את התוכן, להתמצא ולנווט בו בקלות ולבצע את הפעולות המתאפשרות באתר בקלות, זאת בהתאם לעקרונות וקווים מנחים שהוגדרו בסטנדרטים בינלאומיים ועוגנו לאחרונה בחקיקה.

כיצד להשתמש באתר

האתר הנוכחי תואם להצגה בדפדפנים מודרניים שונים ומותאם לצפייה בסוגי מסכים שונים לרבות מסכי סמרטפון וטאבלט. נעשה מאמץ לבנות את התוכן באתר באופן ברור וקריא תוך שימוש בשפה ברורה, כותרות וכותרות משנה ופסקאות. בקרוב יתמוך האתר בשימוש בתוכנת קורא מסך ובכך תושלם הנגישות לרמה AA. טפסי האתר כוללים עזרים למניעת טעויות בקלט ומאפשרים מעבר בין שדות באמצעות מקלדת. באתר אין שימוש באנימציה מהבהבת בכדי למנוע סכנת התקפים לחולי אפליפסיה. בצד ימין תמצאו את אייקון הנגישות - לחיצה עליו תפתח אפשרויות סיוע שונות המקלות על הניווט, ההתמצאות באתר והצפייה בתוכן. להלן עיקרי האפשרויות:
 1. ניווט באמצעות מקלדת
 2. אפשרויות ניגודיות שונות (רקע לבן, אפור, שחור)
 3. הדגשת קישורים
 4. הצגת טקסט חלופי של תמונות
 5. הדגשת סמן עכבר
 6. כיבוי נגישות
 7. אפשרות לשמירת הגדרות לביקורים הבאים באתר (מתבצע באמצעות Cookies)
 8. תאימות לתוכנת קורא מסך (תוספת המתוכננת עד כניסת החוק לתוקפו ב- 25.10)

עזרו לנו להשתפר

אנו עושים מאמצים ניכרים בהנגשת אתר זה ובפיתוח טכנולוגיה להנגשת אתרים. נשמח למשוב בונה ולהפניית תשומת הלב שלנו לליקויים ולרעיונות לשיפור. בכדי להשאיר משוב - פנו אלינו באמצעות טופס יצירת הקשר שבאתר. בברכה, גד אבגי, מנכ"ל פלאנוויז בע"מ
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות