רפואת יתר 2- הפרעת קשב

רגע לפני המרשם - קראו את הספר הזה. זהו תחקיר עומק היסטורי, עכשווי והגון על עליית הפרעת הקשב שמביא בחשבון את כל הנתונים והמורכבויות, בלי פחד. ספר זה נותן ידע, וידע הוא כוח לבחירה מושכלת.

17%
 • יעד הגיוס: ₪60,000
 • גויס עד כה: ₪10,150
 • תאריך גמר: 28/02/2019
 • תומכים : 119

רפואת יתר 2 – הפרעת קשב

לרכישה קבוצתית של 10 ספרים ומעלה במחיר מיוחד לחץ כאן

לשאלות והבהרות ניתן ליצור איתנו קשר לחצו כאן

תעשיית התרופות, הרופאים, המורים, ההורים והילדים
כיצד כולנו תורמים למגפת ה-ADHD בעולם
האם הפכנו למדינת ריטלין?

העיתונאי המפורסם והאמיץ אלן שוורץ בספר דוקו-דרמה מרתק על עליית המגפה של הפרעת הקשב בארה"ב, חושף ללא מורא את השגיאות והסילופים המניעים את גלגלי התופעה.

המחבר מציב מולנו מראה וחושף את אבחון-היתר וטיפול-היתר הפסיכיאטרי, שהביאו לכך שכיום 15% מילדי ארה"ב ואחוז דומה בישראל מטופלים בתרופות להפרעת קשב. עם זאת, הוא מכיר היטב את התופעה ומכיר בחיוניותם של אבחונים רפואיים ותרופות במקרים הנכונים.

הסיפור מרתק. הדרמה שמאחורי הקלעים נחשפת דף אחרי דף. החוויה של הפרעת קשב מתוארת מכל נקודות המבט. כל הדמויות והסיפורים אמתיים. הם זועקים את הקלות הבלתי נסבלת של רישום תרופות לטיפול בהפרעת קשב וריכוז – בין אם היא אמיתית או מומצאת – ואת הנזקים הכבדים ולפעמים בלתי-הפיכים של הטיפול התרופתי.
רפואת יתר- הפרעת קשב הוא תרגום עברי לספרו של אלן שוורץ, בתוספת פרקים מקוריים וחוות דעת של אנשי מקצוע ועיתונאים בישראל.

הורים יקרים. רגע לפי המרשם, רגע לפני התרופה, עצרו. חשבו ובדקו פעמיים, קבלו חוות דעת נוספת, קראו את הספר הזה רגע לפני שאתם מחליטים אם ילדיכם אכן נמנים על אותו אחוז בודד של ילדים עם הפרעת קשב קלינית אמתית המצדיקה את השימוש בתרופה.

המידע הנחשף בספר זה יעניק לכם כוח. כוח לבחירה מושכלת. אחרי שתקראו אותו תבחרו למה להאמין וממה להתעלם ולא פחות חשוב מכך- מה לשאול.

"למרבה ההפתעה ובאופן די וודאי, מספר הילדים עם אבחון שגוי עולה על מספר הילדים שיש להם בעיה קלינית. נתון זה מוכיח כי כל נושא הפרעת הקשב כל כך מבולבל ונגוע עד שאף אחד לא יודע בדיוק מה לעשות עם זה"… "אין זה משנה אם מדובר בילד אחד או במיליונים כיום, אם אנחנו מתכוונים לומר לילד שיש לו הפרעה מוחית קבועה וכנראה הרסנית, כדאי מאוד שנהיה צודקים".

אלן שוורץ, מחבר הספר רפואת יתר – הפרעת קשב

מימון המונים

רכישת ספר בקמפיין זה היא קניה מוקדמת המאפשרת מחיר מיוחד. הספרים צפויים להימסר בסביבות פסח 2019.

מטרת המיזם

המטרה היא לפקוח עיניים ולתת לקהל לעשות בחירה מושכלת כשכל המידע גלוי.

נכון להיום דעת המיינסטרים הרווחת היא שריטלין (כשם קוד לכל התרופות הפסיכיאטריות לקשב וריכוז) הוא פתרון קל, זמין ובטוח, המייתר התמודדות מעמיקה עם הקושי של קשב וריכוז. בפועל, אנחנו רואים שלפתרון הקל עלולים להיות מחירים כבדים ודרושה גישה מורכבת יותר.

לכן חשובה הכרת המציאות המורכבת מכוחות ותפיסות עולם שונות. הכרה זו תתפוס מקום ראוי רק כאשר אחוז מספיק משמעותי מהאוכלוסייה יחשפו למידע ויזכו לבחון מחדש את עמדותיהם.

הספר רפואת יתר – הפרעת קשב הוא חלק מהמאמץ להעיר את תפיסת המיינסטרים מתרדמתה, ולהביא להכרת המציאות של מגיפת הפרעת הקשב.

 

אודות המחבר
אלן שוורץ, עיתונאי מועמד פרס פוליצר, המפורסם בזכות דיווחיו בנושא בריאות הציבור עבור הניו-יורק טיימס. סדרת מאמריו עטורת השבחים חשפה את נושא זעזועי המוח בליגת הפוטבול האמריקאית, פרשה אשר עוררה סערה רבה והובילה לרפורמות בנוהלי הבטיחות לספורטאים צעירים בארה"ב. לאחר סדרה זו הוא הוציא סדרת דיווחים על הפרעות קשב וריכוז שהובילו לכתיבת הספר ADHD NATION המתורגם לעברית בשם "רפואת יתר- הפרעת קשב". שוורץ נחשב מומחה לשימוש במתמטיקה והסתברות בעיתונאות. עבודתו סוקרה בכמה סרטים והייתה אחת המועמדות הסופיות לפרס פוליצר בשנת 2011 עבור שירות הציבור, אות הכבוד העיתונאית הגבוהה ביותר. הוא בעל אות ההצטיינות של לשכת הסטטיסטיקה האמריקאית. שוורץ ומשפחתו חיים בניו יורק.

 

המלצות על הספר

ד"ר מיכאל אבולעפיה, פסיכיאטר לילד ונוער: "מי קבע שסימפטום נהפך לתסמונת? חוסר ריכוז הוא סימפטום ולא סינדרום. מי קבע שלטפל בסימפטום זה לטפל באמת? הסימפטום מזמין אותנו לעבודה ולא להשתקה. איזה מחקר מצא גן תורשתי שגורם לחוסר השקט הזה? אי אפשר למצוא גן כזה כי הוא איננו. עלינו לחשוב מחדש על מושג בית הספר, על המודל המשפחתי, על סוגי התקשורת בין הנפשות, על סגנון האכילה ועוד… ובינתיים להרים קול ברור שמופיע בספר המופלא הזה."

 

ד"ר אבי יעקובוביץ', מנכ"ל ומייסד מרכזי סוד הניצחון: "הספר מציב מראה חברתית, מקצועית ועיתונאית, ביחס מדוד ונכון לאחת הבעיות שהפכה למגפה במאה העשרים ואחת. הספר מטפל בנושא ה ADHD באנושיות רבה, הנותנת מפתחות וארגז כלים לקוראים, להורים, לאנשי מקצוע ולמערכות הבריאות."

 

ד"ר זיוה שגיא, דוקטור לפסיכולוגיה מאמנת ומכשירה מאמנים לקשב וריכוז: "זהו ספר שכל אדם חייב לקרוא. הורים, מורים ומחנכים, רופאים, מטפלים… אלן שוורץ מאיר את עיני הקוראים להבין את האינטרסים של קבוצות מסוימות על מנת שיותר ויותר ילדים יאובחנו, וכמובן, כפועל יוצא יטופלו תרופתית."

 

ד"ר רבקה שופן, פסיכולוגית קלינית מומחית: "אני ממליצה בחום לקרוא בספר "רפואת יתר- הפרעת קשב" לכל איש מקצוע מתחום הבריאות, הורים לילדים שנוטלים תרופות להפרעת קשב (או רגע לפני התרופות) ואנשים בוגרים הנוטלים את התרופות בעצמם. זהו ספר מרתק ועשיר שלא ישאיר אתכם אדישים."

 

 

 

ציטוטים מהספר

"למרות שיש עשרות דמויות נוספות בסיפור הזה – ילדים, רופאים, הורים, מורים, חברות תרופות ועוד – אין זה הסיפור שלהם. זהו הסיפור שלנו. זהו סיפור הבוחן איך אנחנו כחברה הרשינו למה שיכולה היתה להיות בעיה רפואית לגיטימית להפוך לכה עמומה עד שלא ניתן עוד לזהות אותה, וכיצד אפשרנו למתן תרופות יעיל להפוך לבעיית סמים חמורה. כולנו חייבים לתת על כך את הדעת.
אין זה משנה אם מדובר בילד אחד או בשישה מיליון כיום, אם אנחנו מתכוונים לומר לילד שיש לו הפרעה מוחית קבועה וכנראה הרסנית, כדאי מאוד שנהיה צודקים."

—-

"קונרס ישב במשרדו של אייזנברג בקומה השנייה באוניברסיטת הופקינס ושניהם דנו במטופלים הצעירים שלהם כשלפתע נשמעה דפיקה בדלת. בפתח הדלת עמד אדם בשנות ה-30 המוקדמות לחייו שנראה כמו איש מכירות. הוא לבש חליפה כהה, חולצה לבנה ועניבה. הוא הציג את עצמו כנציג של חברת התרופות CIBA Pharmaceuticals, שהכירה להם תודה על המחקר שעשו. האיש הוציא פיסת נייר מכיסו והניח אותה על שולחנו של אייזנברג.

"הנה", הוא אמר. "זה בשביל מחקרים נוספים".

היה זה צ'ק על סך 5,000 $. כשהאיש הלך, אייזנברג סגר את הדלת אחריו ופנה לקונרס.

"היזהר מהאנשים האלה", אמר אייזנברג. הוא חזר אל שולחנו, הניח את הצ'ק במגירה ומעולם לא הזכיר זאת שוב."

—-

"הו, הוא ממש הצליח.

בתוך שבועות מהיום שבו רימה את הרופא שלו והוציא ממנו מרשם לאדרל, הציונים של ג'יימיסון עלו בהתמדה במהלך חג המולד – במיוחד הציון בביולוגיה, שעלה עכשיו ממספיק לטוב והמשיך לעלות. מבחינת ההורים, לא היה שום ספק שמה שעיכב את בנם המבריק בחודשים הראשונים האיומים בתיכון הייתה הפרעת הקשב שלו. ילד מסכן! תודה לאל שהם התערבו. בעזרת כדור אדרל פשוט שתיקן את הכימיה הבעייתית במוח שלו, חמש השעות שבהן הכין ג'יימיסון שיעורי בית בערב, בין אימון הכדורגל לבין שינה של כמה שעות, הפכו להיות עניין של מה בכך. הכדורים הכחולים הקטנים שינו הכול עבור כולם.

ממש כפי ששמר על הסוד הראשוני שלו, כלומר על העובדה שלא הייתה לו הפרעת קשב מלכתחילה, ג'יימיסון שמר לעצמו גם את תופעות הלוואי שחווה כתוצאה מנטילת האדרל…אף אחד בסביבתו של ג'יימיסון – הוריו, מוריו ואפילו חבריו – לא חשדו בדבר…."

—-

"רוב המומחים מסכימים שההשפעות של קוקאין ושל תרופות המרץ, כאשר מסניפים אותן, יכולות להיות דומות ביותר, עד כדי כך שיש הקוראים לאדרל ולקונצרטה "קוקאין דייאט". לא ניתן להכחיש שרוב התרופות לטיפול בהפרעת קשב משמשות אנשים בעלי צורך רפואי לגיטימי. אולם כשמישהו (כמו למשל נער שרודף אחר ציונים גבוהים והתנסויות) בוחר לטחון את הכדורים לאבקה ולהסניף אותם, זה כבר יכול להיות קוקאין באותה המידה. לאור העובדה שהאיסור על השימוש בקוקאין הפך לגורף יותר, ריטלין ואחר כך אדרל הפכו לאופציות מפתות יותר. מאחר ששיעור מרשמי הריטלין והאדרל נסק והפך בהדרגה לעצום, הפכו תרופות אלו לאלטרנטיבות עבור אנשים צעירים שיכלו בקלות להשיג אותם מרופאים ומחברים בבית הספר. "

מתוך הפרקים הישראלים

"הפגישה התקיימה בצהרי היום בכיכר הבימה בתל אביב. שלפתי שני שטרות של מאתיים ושטר של מאה שקלים והעברתי לבחור שעמד מולי. בתמורה הוא נתן לי שקית ובתוכה עשרה כדורים של אדרל 30 מ"ג כל אחד. אין לי מושג מה השם של הבלדר אבל הכינוי שלו הוא "מר בין בשמחה". הכרנו כמה ימים קודם באפליקציית העברת המסרים "טלגרם".

לא האמנתי שניתן להשיג בכזו בקלות תרופות לטיפול ב-ADHD…" רותם אליזרע, כתב הבריאות של ידיעות אחרונות

 

רפואת יתר

הספר הראשון בסדרת ספרי רפואת יתר. אחרי שתקראו את הספר הזה תדעו למה להאמין וממה להתעלם בעולם הרפואה, ולא פחות חשוב – מה לשאול את הרופא. ספר חובה עבור כל מי שאי פעם נתן או קיבל עצה רפואית.

מחבר הספר ד"ר מלקולם קנדריק הוא רופא משפחה ששנים חשב שהוא עשה רק טוב לפציינטים, עד שהתחיל לשאול שאלות… בטקסט מבריק ומצחיק בטירוף הוא לוקח אזמל ומנתח עבורך את עולם המידע הרפואי, לשיקול דעתך.

רפואת יתר- הפרעת קשב הוא ספר נוסף בסדרת רפואת-יתר, לאנשים שמעיזים לחשוב גם אחרת.

מומלץ להזמין את התשורה המיוחדת במחיר משתלם: רפואת יתר + רפואת יתר- הפרעת קשב.

שאלה: מתי נקבל את הספר?

הספר צפוי להיות מודפס ומופץ בסביבות פסח התשע"ט (אפריל 2019)

שאלה: מי האנשים מאחורי הפרויקט?

גיא בן צבי. מייסד ובעלים של חברת אומגה 3 גליל, אותה הקמתי ביחד עם אורנה אשתי לפני כעשור בעקבות מסע הגמילה של בננו מתרופה פסיכיאטרית (ועל כך יסופר במקום אחר…).

אנחנו מקבלים לפתחנו "מאוכזבי ונפגעי ריטלין" כבר מספר שנים לא מבוטל. אנחנו משוחחים באופן יומיומי עם הורים, לעיתים קרובות במצב רגשי קשה, שילדיהם סובלים כתוצאה משימוש מיותר או ממושך מדי בתרופות כמו ריטלין, ויואנס, אטנט, אדרל ועוד. הם סובלים מתופעות לוואי כמו טיקים, חוסר תאבון, קשיי שינה, חוסר חיוניות, התנהגות ותחושת "זומבי" ועוד תיאורים קשים.

כשאנחנו רואים את הנתונים המדברים על כך שבישראל מונפקים מדי שנה כמליון מרשמי ריטלין, והנתון נמצא בעליה קבועה, ברור לנו השיחות שמגיעות אלינו הן רק קצה הקרחון של התופעה כולה בישראל. זוהי מגיפה.

מאז הסיפור עם בני ועד היום אני מוצא את עצמי נלחם בקלות הבלתי נסבלת של מתן תרופות. לפני כשנה הוצאתי לאור את הספר "רפואת-יתר" שמדבר על התופעה באופן כללי. השנה אני מבין שצריך ללכת צעד צעד ולהתמקד באחד הנושאים הבוערים ביותר- ריטלין.

בתיה פרחי, מנהלת השיווק של אומגה גליל, קרובה לנושא של ריטלין באופן אישי ורגשי ושותפה לחזון של בריאות לילדי ישראל.

אורנה בן צבי ואור בן צבי שהם- שותפות למסע המשפחתי ומנהלות הקמפיין.

איריס, חן, טליה, קרן, רעי, דניאל, אליסה, דורי, יואב – רעיונות, עיצובים, תמיכה, תפעול ועוד נושאים חשובים.

שאלה: מדוע בחרתם במימון המונים?

כדי להגיע להמונים! הספר מדינת-ריטלין הוא כלי חינוכי ומידעי שנרצה להביא לכמה שיותר אנשים ברחבי ישראל. כי ידע הוא כוח לבחור.
תרגום והפקה של ספר הוא תהליך ארוך ויקר (יש לנו נסיון בכך, כבר הוצאנו לאור את "רפואת יתר 1.0"). אנחנו מציעים באתר זה כמות מוגבלת של עותקים במכירה מקדימה המאפשרת מחיר נמוך יחסית למחיר הריאלי של הספר. כל המקדים להזמין זוכה במחיר הנמוך ביותר.

 

תומכים יקרים שלום,
שבועיים חלפו מתחילת הקמפיין מדינת ריטלין.
תודה רבה לכם על היותכם ראשוני התומכים!
מעמד שהופך אתכם לאנשים החשובים ביותר להצלחת הקמפיין הזה.
ברצוננו לעדכן שקיבלנו תגובות רבות לפרויקט הזה, חלקן תומכות וחלקן ביקורתיות. ועל כל משוב אנחנו אומרים תודה.
מתוך הקשבה למשובים החלטנו לשנות את שם הפרויקט ל "רפואת יתר 2 – הפרעת קשב"
שם ההולם יותר את התמונה הגדולה שהספר מעביר. גם סרטון הפרויקט ויתר התכנים יעודכנו בהתאם.

בעוד הספר מתאר את עוצמת הבעיה של אבחון-יתר וטיפול-יתר הקיימים בארץ ובעולם, משובים שקיבלנו העלו את השאלה הבאה:
מה יכול לעשות מי שבכל זאת מחפש עזרה להפרעת קשב ובוחר שלא להשתמש בריטלין?
לכן בכוונתנו להפיק חוברת פתרונות שתציע את מירב הפתרונות המוכרים לנו, מניסיון אישי שלנו, של לקוחות ושל עמיתים. זו תהיה הדרך שלנו לחלוק את חוכמת ההמונים המצטברת אצלנו.
בחוברת יפורטו אלטרנטיבות לטיפול תרופתי העשויות להיות עדיפות מבחינת יעילות ובטיחות, מתוכן יוכל אדם הנמצא רגע לפני התרופה, או רגע אחרי, לבחור.
חוברת זו תעלה בקרוב כתמורה נוספת בקמפיין מימון ההמונים.
נשמח לשמוע מה דעתכם?

בנוסף על כך,
• אנא כתבו לנו מדוע אתם קניתם את הספר?
• מדוע לדעתכם חשוב שהספר יצא לאור?
• נשמח לשמוע הצעות כיצד להגביר את החשיפה ולהביא יותר תומכים לקמפיין.
אנו מבטיחים להמשיך להתייחס ברצינות לכל משוב.

על מנת להגיע ליעד ולהפיק את הספר, זה שאתם מעוניינים לקרוא בעברית, אנו צריכים למכור לפחות 1000 ספרים במהלך הקמפיין. אנא שתפו וקדמו את הקמפיין במעגלים שלכם, וזכרו שתמיד חשובה המלצה אישית והאמירה "אני כבר תמכתי, תמכו גם אתם".
לאור כל האמור לעיל המכירה תוארך עד סוף פברואר (זמן אספקת הספר בסביבות פסח אינו צפוי להשתנות).
תודה לכם ובהצלחה לכולנו
גיא, אור וכל הצוות

שתפו את דעתכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחירתך נוספה
₪ 50.00
רפואת יתר 2- הפרעת קשב

הספר שיפקח את עיניי להבנת את המציאות של מגיפת הפרעת הקשב

88 רוכשים מתוך 200
בחירתך נוספה
₪ 60.00
רפואת יתר 2 - הפרעת קשב

הספר שיפקח את עיניי להבנת את המציאות של מגיפת הפרעת הקשב

4 רוכשים מתוך 400
בחירתך נוספה
₪ 70.00
רפואת יתר 2- הפרעת קשב

הספר שיפקח את עיניי להבנת את המציאות של מגיפת הפרעת הקשב

היו הראשונים לרכוש!
בחירתך נוספה
₪ 80.00
רפואת יתר 2 - הפרעת קשב

הספר שיפקח את עיניי להבנת את המציאות של מגיפת הפרעת הקשב

היו הראשונים לרכוש!
בחירתך נוספה
₪ 90.00
שני כותרי הסידרה רפואת-יתר

שני כותרי הסידרה: רפואת יתר 1 + רפואת יתר 2- הפרעת קשב

8 רוכשים מתוך 300
בחירתך נוספה
₪ 100.00
שני כותרים במחיר משתלם: רפואת יתר 2- הפרעת קשב + צבים

רפואת יתר- הפרעת קשב + צבים כל הדרך למטה

13 רוכשים מתוך 20
בחירתך נוספה
₪ 120.00
ספר אחד לי ועוד אחד למורה או לפסיכולוג או לקולגה...

מארז שני ספרי רפואת יתר 2- הפרעת קשב

2 רוכשים
בחירתך נוספה
₪ 275.00
ספר אחד לי ועוד ספרים שלא חסר למי לתת

מארז חמישה ספרי רפואת יתר 2- הפרעת קשב

3 רוכשים
בחירתך נוספה
₪ 1,000.00
מארז 20 ספרים + הרצאה של גיא "אפשר בלי תרופות"

רפואת יתר 2- הפרעת קשב: 20 ספרים + הרצאה

היו הראשונים לרכוש!
בחירתך נוספה
₪ 2,100.00
מארז 35 ספרים + הרצאה של גיא "אפשר בלי תרופות"

רפואת יתר 2- הפרעת קשב: 35 ספרים + הרצאה

רוכש אחד מתוך 2

הצהרת נגישות

אנו בפלאנוויז מחוייבים להנגשת האתר לבעלי מוגבלויות שונות בהתאם לחוק ובאופן הטוב ביותר. פעלנו על מנת להפוך אתר זה לנגיש בהתאם לתקן ישראלי 5568.

מהו אתר נגיש?

אתר נגיש הנו אתר המאפשר לבעלי מוגבלויות שונות לגלוש בו, להבין את התוכן, להתמצא ולנווט בו בקלות ולבצע את הפעולות המתאפשרות באתר בקלות, זאת בהתאם לעקרונות וקווים מנחים שהוגדרו בסטנדרטים בינלאומיים ועוגנו לאחרונה בחקיקה.

כיצד להשתמש באתר

האתר הנוכחי תואם להצגה בדפדפנים מודרניים שונים ומותאם לצפייה בסוגי מסכים שונים לרבות מסכי סמרטפון וטאבלט. נעשה מאמץ לבנות את התוכן באתר באופן ברור וקריא תוך שימוש בשפה ברורה, כותרות וכותרות משנה ופסקאות. בקרוב יתמוך האתר בשימוש בתוכנת קורא מסך ובכך תושלם הנגישות לרמה AA. טפסי האתר כוללים עזרים למניעת טעויות בקלט ומאפשרים מעבר בין שדות באמצעות מקלדת. באתר אין שימוש באנימציה מהבהבת בכדי למנוע סכנת התקפים לחולי אפליפסיה. בצד ימין תמצאו את אייקון הנגישות - לחיצה עליו תפתח אפשרויות סיוע שונות המקלות על הניווט, ההתמצאות באתר והצפייה בתוכן. להלן עיקרי האפשרויות:
 1. ניווט באמצעות מקלדת
 2. אפשרויות ניגודיות שונות (רקע לבן, אפור, שחור)
 3. הדגשת קישורים
 4. הצגת טקסט חלופי של תמונות
 5. הדגשת סמן עכבר
 6. כיבוי נגישות
 7. אפשרות לשמירת הגדרות לביקורים הבאים באתר (מתבצע באמצעות Cookies)
 8. תאימות לתוכנת קורא מסך (תוספת המתוכננת עד כניסת החוק לתוקפו ב- 25.10)

עזרו לנו להשתפר

אנו עושים מאמצים ניכרים בהנגשת אתר זה ובפיתוח טכנולוגיה להנגשת אתרים. נשמח למשוב בונה ולהפניית תשומת הלב שלנו לליקויים ולרעיונות לשיפור. בכדי להשאיר משוב - פנו אלינו באמצעות טופס יצירת הקשר שבאתר. בברכה, גד אבגי, מנכ"ל פלאנוויז בע"מ
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות