מרכז עם שלם

שנים היו מי שהרגילו אותנו לפטרונות ולמונופול על התודעה, אך דרך זו רק הרחיקה רבים מתורה ויהדות. השסע בעם ישראל ילך ויעמיק אם לא נפשיל שרוולים ונכניס את ידינו לתוככי נושאי הדת והמדינה. תנועת "עם שלם" מקימה גשרים היכן שמצויה המחלוקת ומבקשת להשיב את רוח הידות המתונה והמקרבת לשיח. היו שותפים בהקמת המרכז הרוחני הישראלי הראשון מסוגו, למען קירוב לבבות והפצת בשורה של אחדות. תמכו עכשיו!

2%
 • יעד: ₪620,000
 • גויס עד כה: ₪14,665
 • תאריך גמר הקמפיין: 01/09/2020
 • תומכים : 43

משיבים את היהדות המתונה אל השיח

 

נושאי דת ומדינה בישראל הפכו לשם נרדף לשיסוי והקצנה בחברה
מוקדי כוח קיצוניים משני הצדדים אוחזים בחבל והקרע רק הולך ומעמיק.

 

אם לא ניקח אחריות ונפעל להשבת ערכים של יהדות מתונה ומקרבת,
ילדי הדור הבא עלולים לראות בתורה ומסורת דבר מרוחק ונטול זיקה.

 

אנו בתנועת “עם שלם”, בראשות הרב חיים אמסלם, מבינים ששעון החול אוזל,
ובימים אלה מקימים מרכז רוחני-ישראלי ייחודי להעמקה ובירור הסוגיות התורניות 
שיהווה גשר לקראת אחדות של אמת בחברה הישראלית.

 

כדי להשלים את בניין המרכז – אנחנו צריכים את התמיכה שלכם!

 

יעד לגיוס: 620,000 ש”ח

 

 

 

מרכז עם שלם בראשות הרב חיים אמסלם

 

הורגלנו לחיות בסביבה בה העמקת הזהות האישית שלנו מתבצעת על ידי היבדלות מן האחר,
אך החברה והאדם הפרטי עייפים מן השסעים והכפייה בין דתיים וחילונים.
המצב הזה אינו גזירת גורל ותנועת עם שלם מבקשת לשנות אותו!

 

שאיפתה של התנועה מיום הקמתה לפני 12 שנה, הייתה להקים משכן קבע שיאפשר את הרחבת הפעילות ומיסודה, ממנו יופץ קירוב ללבות, שישפיע על החברה הישראלית.

 

במשך שנים ארוכות, בהן ניהל הרב חיים אמסלם מאבק עיקש, ניסו גורמים פוליטיים ועסקנים חרדיים לסכל את המהלך. הניסיון הבלתי פוסק לחבל בתכנית אינו אלא פחדנות.
פחד מגישה מקרבת ומכבדת ופחד מדרך מתונה שתפגע בפטרונות המאוסה שניסו להרגיל אותנו.
לפני מספר חודשים, אחרי מאמץ וסיעתא דשמיא, המאבק נשא פרי והגיע הרגע המיוחל: בית המשפט חתם על היתר בניה להקמת המרכז.

 

אך כדי שנוכל להמשיך במלאכת הקמת הבניין אנחנו צריכים את הסיוע והדחיפה שלכם. בואו והיו שותפים לבשורה הגדולה המנשבת של החזרת היהדות המתונה לסדר היום!

 

 

מטרת הקמת “מרכז עם שלם” אינה עוד פלטפורמה של הידברות ומעגלי שיח, חשובים ככל שיהיו. בבסיסו של המרכז עומדת החתירה לבירור מעמיק של כל הסוגיות המפלגות את החברה הישראלית בנושאי דת ומדינה בראיה הלכתית, תורנית חברתית וציבורית.  המרכז יכיל:

 

 • בית מדרש ולימוד לליבון הסוגיות ההלכתיות לדור ברוח יהדות מתונה ומקרבת.
 • אולם כנסים לקיום ימי עיון בענייני השעה מהם תצא בשורת תנועת “עם שלם” לעם היהודי בישראל ובתפוצות.
 • מכון גיור שייתן מענה לבעייתם של אלפי אזרחים ישראלים מזרע ישראל וצאצאי אנוסים שאינם מוגדרים כיום כיהודים.
 • בית כנסת קהילתי שישמש בית חם לציבור הרחב לתפילה ולהתקרבות.מרכז עם שלם בראשות הרב חיים אמסלם

 


רגליו של יו”ר תנועת “עם שלם”, הרב אמסלם נטועות בהלך המחשבה של מסורת חכמי ספרד שראו את מימושה של תורת ישראל בכל זרמי החיים – במתינות.

כך פעל כחבר כנסת בש”ס, ובאומץ לב נדיר יצא נגד ההקצנה והשמיע בגאון את עמדותיו בנושאים כמו: גיוס בני הישיבות, שילוב תורה ועבודה ופתרון בעיית הגיור.

כאוטוריטה הלכתית וכמנהיג ציבור, מעולם לא חשש לעסוק בסוגיות רגישות בנושאי דת ומדינה המפלגות את החברה.
.
הדרך ש”מרכז עם שלם” תציע, תהווה את שביל הזהב לחיבור בין קצוות רחוקים והפעילות בו תבטא את האמרה: “יפה תלמוד תורה עם דרך ארץ”.

לדרך המשלבת פסיקה הלכתית מקלה מתוך אומץ ואחריות, תחושת שליחות אמיתית ויכולת ביצוע והנעת תהליכים – קיים צימאון גדול בציבור, צימאון להשבת היהדות המתונה והמקרבת.

 

לכן אנו פונים אליכם – הציבור.
בואו ועזרו לנו לתרגם את הצימאון הזה הלכה למעשה וקחו חלק בבניין הבית!

כדי שהפרוייקט יצא לפועל והמרכז יוכל לקום – אנחנו צריכים את התמיכה שלכם!

מיקום הקמפיין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בחירתך נוספה
₪50
מכתב תודה

תודה על תמיכתך בפרוייקט! מכתב תודה מעוצב ומרגש יישלח אליך במייל בגמר הקמפיין.

רוכש אחד
בחירתך נוספה
₪85
עט יוקרתי עם לוגו התנועה

תודה רבה על תמיכתך המרגשת! עט איכותי עם לוגו של תנועת "עם שלם" יישלח אליך בדואר בגמר הקמפיין.

רוכש אחד
בחירתך נוספה
₪110
להבין את הגיור - קיצור ספר 'זרע ישראל' מאת הרב חיים אמסלם

יישר כוח על תמיכתכם! סייעתם לנו להתקדם צעד קטן לעבר היעד. אנו שמחים להעניק לכם את הספר "קיצור זרע ישראל" ובו סיכום תמציתי של הרב חיים אמסלם, ראש תנועת "עם שלם" על שיטתו ומחקרו בעניין הגיור במשך ארבע עשורים. *הספר יישלח אליכם בדואר בגמר הקמפיין.

היו הראשונים לרכוש
בחירתך נוספה
₪160
הדיסק "ארבע אותיות" - אנסמבל הפיוט של מכון "יד בן צבי" + מכתב תודה

אתם מרגשים אותנו. בזכות תמיכתכם התקרבנו עוד צעד אל היעד! קבלו במתנה את הדיסק "ארבע אותיות" של אנסמבל הפיוט של מכון יד בין צבי בשיתוף האוניברסיטה העברית עם החזן והפייטן המוביל ר' חיים לוק. פרויקט ייחודי ובתוכו אוסף מדהים של פיוטים נדירים משירת יהדות מרוקו בביצועים מחודשים ומרעננים. *הדיסק יישלח אליכם בדואר בגמר הקמפיין.

היו הראשונים לרכוש
בחירתך נוספה
₪180
עומדות היו רגלינו - תהילים עם פירוש "שירי דוד"

חזקים וברוכים! עזרתם לנו בהעמדת יסודות הבניין של המרכז! אנו מעניקים לכם הוצאה מיוחדת של ספר תהילים עם פירוש רש"י ועם פירושיהם של המקובל רבי דוד אמסלם ובנו וממשיך דרכו, הרב חיים אמסלם, יו"ר "עם שלם". *הספר יישלח אליכם עם הקדשה אישית של הרב בדואר בגמר הקמפיין.

2 רוכשים מתוך 25
בחירתך נוספה
₪200
בכוחנו לחולל שינוי - הספר "בשם התבונה", שיחות עם הרב אמסלם עם הקדשה אישית

אשריכם ישראל! תודה רבה על תרומתכם לפרוייקט! נשמח להעניק לכם את הספר המרתק "בשם התבונה" - שיחות שקיים הסופר ארי איתן (בהוצאת ידיעות אחרונות) עם הרב חיים אמסלם, על ילדותו ובית גידולו, דרכו התורנית הייחודית בנוף החרדי, משנתו ההלכתית והציבורית והשבר האידואולוגי בחברה החרדית וזרעי המהפכה שהחל לשתול בציבוריות בעקבותיה. ספר שכולו אומץ ואחריות לחברה השזור בנקודות ציון משמעותיות בחייו של הרב, מימי לימודיו לרבנות ועד המהפכה בש"ס ויציאתו לדרך עצמאית. *הספר יישלח אליכם בדואר בגמר הקמפיין עם הקדשה אישית הקמפיין.

היו הראשונים לרכוש
בחירתך נוספה
₪270
שירה חדשה - כרטיס זוגי להופעה של הזמר שלמה בר

תודה לכם. התקדמנו עוד צעד במסע שלנו - בזכותם! אנו נעניק לתומכים כרטיס זוגי לאחת מהופעותיו של הזמר שלמה בר. בר, אחד האמנים הוותיקים והמעורכים בישראל, במיטב שיריו עם הרבה לב ונשמה יהודית חוצה מגזרים. *הכרטיס מתייחס להופעות שיתקיימו במהלך החודשים אוקטובר-דצמבר. מזכירות התנועה תיצור קשר עם התומכים למימוש התשורה ופירסום לוח הופעות עם תאריכי ומקומות לפי העדפותיכם.

היו הראשונים לרכוש
בחירתך נוספה
₪300
ומהרה רוץ לעזרה - זוג דיסקים של אמירת הסליחות מאת החזן דודו דרעי + מכתב תודה

אתם מרגשים אותנו! תודה רבה על תמיכתכם! לכבוד חודש אלול והימים הנוראים אנו נשמח להעניק לכם צמד תקליטורים של אמירת הסליחות עם פיוטים וקטעי תפילה של החזן והפייטן דודו דרעי, בנוסח ספרדי ירושלמי. *הדיסק יישלח אליכם בדואר בגמר הקמפיין.

רוכש אחד מתוך 10
בחירתך נוספה
₪300
הספר "ריח ניחוח" + מכתב תודה

אתם מרגשים אותנו! תודה רבה על תמיכתכם! קבלו במתנה את הספר "ריח ניחוח" - פרי מחקרו המקיף של הרב חיים אמסלם על כתיביו של הגאון הרב יחיא בן הראש זצ"ל, מחשובי רבני מרוקו. מארכיון המסמכים מתגלה דמותו היחודית והעשירה של הרב כרודף חסד, איש הלכה ופוסק תקיף, דרשן ואדם פיקח בעל רגש יהודי חם. חלק מיוחד בספר, מציג את דרכו של הרב בגיור אלפים רבים בגישה מקלה ומקרבת, אליה חותרת תנועת "עם שלם". *הספר יישלח אליכם בדואר ומכתב התודה במייל בגמר הקמפיין.

היו הראשונים לרכוש
בחירתך נוספה
₪400
ואהבתם את הגר - צמד ספרים של הרב אמסלם על הגיור - זרע ישראל+ מקור ישראל

התמיכה שלכם מחממת לנו את הלב! אנו מעניקים לכם זוג הספרים: "זרע ישראל" ו"מקור ישראל" בהם מפורטת שיטתו ההלכתית וראיתו היחודית של הרב אמסלם בענייני גיור, עם מקורות והפניות לחז"ל ופוסקים. *הספרים יישלחו אליכם בדואר בגמר הקמפיין.

היו הראשונים לרכוש
בחירתך נוספה
₪500
תודה מכל הלב - תעודת הוקרה מפוארת

אשריכם שזכיתם לעסוק בצרכי ציבור באמונה ולתמוך בפרוייקט. התומכים ייקבלו תעודת הוקרה ממוסגרת מתנועת "עם שלם" בחתימתו של הרב אמסלם. *התעודה תישלח אליכם בדואר בגמר הקמפיין.

היו הראשונים לרכוש
בחירתך נוספה
₪900
עטרת זהב - שרשרת "ירושלים של זהב"

אתם נפלאים - תודה על תמיכתכם המרגשת! אנו מעניקים לכם תכשיט מהודר - שרשרת מעוטרת, עשויה זהב צהוב 14 קראט, מדגם "ירושלים של זהב".

היו הראשונים לרכוש
בחירתך נוספה
₪2000
פגישה אישית עם הרב אמסלם ותעודת הוקרה

ואוו! אתם מדהימים! תנועת "עם שלם" מודה לכם על תמיכתכם.ראש התנועה, הרב חיים אמסלם, ישמח לפגוש אותך באופן אישי, להיכרות, להבעת תודה על תרומתך והענקת תעודת הוקרה. *אנו ניצור קשר עם התומכים בגמר הקמפיין לתיאום מועד לפגישה. הפגישות יתקיימו במשרדו של הרב בירושלים.

היו הראשונים לרכוש
בחירתך נוספה
₪3000
וקנה לך חבר - מפגש עם הרב אמסלם בסלון ביתכם וחברות של כבוד במרכז "עם שלם"

פשוט אין לנו מילים לתאר את עומק התודה וההערכה אליכם! התומכים ייזכו למפגש אישי ואינטימי בסלון ביתם לשיעור, הרצאה, או חוג בית לפי בחירתכם, עם הרב אמסלם. בפגישה הרב יפרוש את תפיסת עולמו ויספר את סיפור מאבקיו הציבוריים והפוליטיים. התומכים ייזכו לציון שמם באתר התנועה ובמזכרים הרשמיים שלה כחברי כבוד של המרכז. *קיום המפגש מותנה במינימום של 20 משתתפים. בגמר הקמפיין אנו ניצור קשר עם התומכים לתיאום מועד ומיקום למפגש.

היו הראשונים לרכוש
בחירתך נוספה
₪4000
שם עולם - מטר מרובע לבניין הבית! שלט בלוח ההנצחה בבית הכנסת לפי בחירתכם

אנחנו אסירי תודה לכם. יחד נתקרב משמעותית לעבר היעד! זכיתם לבנות מטר רבוע בשלד הבניין. לוח הנצחה מיוחד ייקבע בבית הכנסת שבמרכז עם שלם ויוקדש לתורמים מטר מרובע עבור בנייתו. בלוח תוכלו להקדיש את התרומה לרפואה, להצלחה או לעילוי נשמת לפי בחירתכם. התומכים יירשמו כחברי כבוד של מרכז עם שלם. *אנו ניצור קשר עם התומכים בגמר הקמפיין ללקיחת פרטים להקדשה בלוח.

רוכש אחד מתוך 100
בחירתך נוספה
₪12000
שם עולם - 3 מטר מרובע לבניין הבית! לוח הנצחה גדול עם הקדשה לפי בחירתכם

אתם מחממים לנו את הלב, אנחנו פשוט אסירי תודה לכם! יחד נתקרב משמעותית לעבר היעד! זכיתם לבנות שלושה מטרים רבועים בשלד הבניין. אנו מעניקים לכם שלט הנצחה נפרד , גדול ומפואר במרכז ובו תוכלו להקדיש את תרומתכם לרפואה, להצלחה או לעילוי נשמת לפי בחירתכם. התומכים יירשמו כחברי כבוד של מרכז עם שלם. *אנו ניצור קשר עם התומכים בגמר הקמפיין ללקיחת פרטים להקדשה בלוח.

היו הראשונים לרכוש

תורמים אחרונים

דוד מ- ירושלים
₪180
אפרת מ- ירושלים
₪2000
נהוראי מ- אשדוד
₪18
יחזקאל מ- ירושלים
₪50
חגי מ- ירושלים
₪101
יעקב מ- חברון
₪100
יאיר מ- ירושלים
₪500
נווה מ- ירושלים
₪400
איתמר מ- אשקלון
₪4000
שלמה מ- כוכב השחר
₪52
קרן מ- טלמון
₪85
אליה מ- ירושלים
₪42

הצהרת נגישות

אנו בפלאנוויז מחוייבים להנגשת האתר לבעלי מוגבלויות שונות בהתאם לחוק ובאופן הטוב ביותר. פעלנו על מנת להפוך אתר זה לנגיש בהתאם לתקן ישראלי 5568.

מהו אתר נגיש?

אתר נגיש הנו אתר המאפשר לבעלי מוגבלויות שונות לגלוש בו, להבין את התוכן, להתמצא ולנווט בו בקלות ולבצע את הפעולות המתאפשרות באתר בקלות, זאת בהתאם לעקרונות וקווים מנחים שהוגדרו בסטנדרטים בינלאומיים ועוגנו לאחרונה בחקיקה.

כיצד להשתמש באתר

האתר הנוכחי תואם להצגה בדפדפנים מודרניים שונים ומותאם לצפייה בסוגי מסכים שונים לרבות מסכי סמרטפון וטאבלט. נעשה מאמץ לבנות את התוכן באתר באופן ברור וקריא תוך שימוש בשפה ברורה, כותרות וכותרות משנה ופסקאות. בקרוב יתמוך האתר בשימוש בתוכנת קורא מסך ובכך תושלם הנגישות לרמה AA. טפסי האתר כוללים עזרים למניעת טעויות בקלט ומאפשרים מעבר בין שדות באמצעות מקלדת. באתר אין שימוש באנימציה מהבהבת בכדי למנוע סכנת התקפים לחולי אפליפסיה. בצד ימין תמצאו את אייקון הנגישות - לחיצה עליו תפתח אפשרויות סיוע שונות המקלות על הניווט, ההתמצאות באתר והצפייה בתוכן. להלן עיקרי האפשרויות:
 1. ניווט באמצעות מקלדת
 2. אפשרויות ניגודיות שונות (רקע לבן, אפור, שחור)
 3. הדגשת קישורים
 4. הצגת טקסט חלופי של תמונות
 5. הדגשת סמן עכבר
 6. כיבוי נגישות
 7. אפשרות לשמירת הגדרות לביקורים הבאים באתר (מתבצע באמצעות Cookies)
 8. תאימות לתוכנת קורא מסך (תוספת המתוכננת עד כניסת החוק לתוקפו ב- 25.10)

עזרו לנו להשתפר

אנו עושים מאמצים ניכרים בהנגשת אתר זה ובפיתוח טכנולוגיה להנגשת אתרים. נשמח למשוב בונה ולהפניית תשומת הלב שלנו לליקויים ולרעיונות לשיפור. בכדי להשאיר משוב - פנו אלינו באמצעות טופס יצירת הקשר שבאתר. בברכה, גד אבגי, מנכ"ל פלאנוויז בע"מ
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות