קמות מההריסות – סוף לפוסיקט

על חורבותיו של מקום ששימש לניצול והחפצה של נשים ייבנה בעזרתכם מיזם חדש של חירות נשית ועשייה חברתית! המיזם יעודד מפגש בין אוכלוסיות שונות, יהיה בית לעשייה חברתית ותרבותית, ולקבוצות שהפועלות לתיקון ולשיפור החברה בישראל. אנחנו זקוקים לעזרתכם כדי להפוך את החזון למציאות!

17%
 • יעד: ₪500,000
 • גויס עד כה: ₪83,564
 • תאריך גמר הקמפיין: 26/12/2019
 • תומכים : 414

קמות מההריסות

#סוףלפוסיקט

לעשייה החברתית יש כעת בית חדש, ולנו יש חלום להפוך אותו למגדלור של עשיית הטוב בתל אביב ובכלל.
אנחנו צריכים אתכם איתנו במסע.
הצטרפו אלינו

קמות מההריסות, #סוףלפוסיקט

מבנה “הקולוסיאום” ידע עליות ומורדות מאז שנחנכה כיכר אתרים בשנות השבעים. בשנים האחרונות פעל בו מועדון חשפנות ידוע לשמצה, שהפך מוקד למאבק בהחפצה של נשים וניצולן.
עם רכישת הבניין על ידי חברת JTLV החליטו בעליה שלא לאפשר את המשך קיומו של המועדון במקום ולהקדיש אותו לפעילות חברתית, עד לפיתוח העתידי של המתחם כולו.

התיקון כבר התחיל

התיקון כבר כאן. אנחנו מאמינים בעשייה ובכך שהמקום צריך לקיים את ייעודו כבר כעת. מאז שקיבלנו את המקום לפני כחודשיים אנו עושים שימוש יום יומי בחללים שהכשרנו לטובת קבוצות שונות שעושות טוב לחברה הישראלית. עד כה ביקרו ועשו שימוש במקום עמותות, תנועות נוער, אמנים והיד עוד נטויה.

וזו רק ההתחלה – גם אתם יכולים לקחת חלק בתיקון באמצעות יציקת תוכן ועשייה – ארגוני נשים, מכינות, תנועות נוער, עמותות שונות, אמנים ויזמים חברתיים – פנו אלינו ונשמח להעמיד לכם מרחב לקיום הפעילות שלכם בתיאום, ללא תשלום. לחצו כאן ליצירת קשר.

קמות מההריסות, סוףלפוסיקט

אנחנו זקוקים לעזרתכם כדי להפוך את החזון למציאות!

למה ישמש המבנה?

יש לנו חזון שאפתני ומרחיק ראות לגבי האופן שבו ישמש המבנה לעשיית טוב. אך טבעי שהעשייה למען ועל ידי נשים שזורה בכל אחת מאבני הבניין היסודיות:

 1. בית לאוכלוסיות בסיכון – באותו המקום בו חוו נשים ניצול והחפצה יוקם ויפעל מרכז להכשרות מקצועיות וסדנאות בתחומים שונים עבור אוכלוסיות בסיכון, במטרה לאפשר השתלבות בשוק העבודה. בין היתר, יפעל במקום בית ספר למקצועות המחשב ולמקצועות הקולינריה.
 2. בית לתרבות ישראלית ויהודית – המקום ישמש כבית לאירועים ומופעים בדגש על תרבות ישראלית ויהודית, אמנות, בית מדרש חברתי ועוד.
 3. חממה ליזמות חברתית וליזמים חברתיים בדגש על נשים יזמיות – חלק מהמתחם מתוכנן לשמש כחלל עבודה ליזמים ויזמיות בתחומים חברתיים שונים ולהעניק להם ערך מוסף חיוני בדרך למימוש החזון שלהם – מקום לעבוד בו, ליווי מקצועי, נטוורקינג מקצועי, חשיפה וסיוע בגיוס משאבים.

אנו בעיצומו של תהליך תכנון מפורט ומזמינים אתכם להשפיע ולסייע לנו למפות צרכים והזדמנויות ולצקת תוכן למיזם.

מי עומד מאחורי המיזם?

את המיזם מובילים שני יזמים חברתיים: יקיר שגב ואייל בירם. אייל הקים את ארגון ישראליס, העוסק בהכשרה של חיילים משוחררים לבצע הסברה למען ישראל בחו”ל, ויקיר הקים בעבר את ארגון “רוח חדשה” ואת מיזם “כל אחד ממקומו”.

קמות מההריסות, #סוףלפוסיקט

ערב השקה – קמות מההריסות

מסיבת הריסה! חוגגים את סגירת הפוסיקט והורסים את השרידים של המועדון: עמודים, קירות, חדרים פרטיים, תמונות עירום ושאר “מזכרות” – הכל להריסה!

יום חמישי, 26 דצמבר, נר חמישי של חנוכה

תכנית הערב

20:00 פתיחת דלתות והתכנסות
20:30 ברכות קצרות והדלקת נר חמישי של חנוכה
21:00 מסיבת ריקודים
22:30 האירוע המרכזי – עם פטישים וכפפות מנתצים את שרידי המועדון, ומפנים מקום להתחלות חדשות
כל ההכנסות יוקדשו לקידום המיזם.

לעשייה החברתית יש כעת בית חדש, עזרו לנו להגשים את החזון

אז מה בעצם יהיה שם?

המבנה ישמש למטרות הבאות:

 1. בית לפעילויות העצמה של נשים בסיכון: הכשרות מקצועיות, סדנאות וכו’
 2. בית לתרבות ישראלית.
 3. חממה ליזמות חברתית וליזמים חברתיים בדגש על נשים יזמיות

מי עומד מאחורי המיזם?

את המיזם מובילים שני יזמים חברתיים: יקיר שגב ואייל בירם. אייל הקים את ארגון ישראליס, העוסק בהכשרה של חיילים משוחררים לביצוע פעולות הסברה למען ישראל בחו”ל; יקיר הקים בעבר את ארגון “רוח חדשה” ואת מיזם “כל אחד ממקומו”.

קראתי פרסומים כאילו המקום הולך לשמש כבית כנסת. האם זה נכון?

לא. מדובר בפרסומים שגויים. ייתכן כי כחלק מהעשייה התרבותית במקום נערוך גם קבלות שבת, אולם זו איננה המטרה העיקרית.

מה יקרה למיזם כאשר יתחילו לבנות?

עם תחילת הפיתוח בכיכר אתרים, בעוד כ 4 שנים, יעבור המיזם למתחם זמני אחר, עד להשלמת הבנייה.

אז מה קורה עכשיו?

אנחנו מגייסים כסף על מנת לבצע שיפוץ, שיכשיר את הבניין למטרות החדשות שלו. בינתיים התחלנו להפעיל את המקום במתכונת מצומצמת.

מתי יהיה שם למיזם?

אנחנו מתכוונים לפנות לציבור ולבקש שיציעו שמות למתחם. עם סיום השיפוצים נחליט על השם שימש אותנו משם והלאה.

[כאן יעלו עדכונים אודות הקמפיין אחת לזמן במהלכו]

שתפו את דעתכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בחירתך נוספה
₪80
מכתב תודה

היו שותפים במימוש החזון החברתי שלנו ובהפיכת הקולוסיאום למקום המפיץ אור בחברה. מכתב תודה יישלח במייל לתומכים.

8 רוכשים
בחירתך נוספה
₪99
חולצת הפרויקט

חולצת הפרויקט - קמות מההריסות - גם אני סגרתי את הפוסיקט! ניתן לבחור את המידה הרצויה בשלב הבא. החולצה תישלח אליכם בסוף הפרויקט.

29 רוכשים
בחירתך נוספה
₪180
תרומה ללא תמורה

עזרו לנו להקים על חורבותיו של מקום ששימש לניצול והחפצה של נשים מיזם חדש של חירות נשית ועשייה חברתית!

22 רוכשים
בחירתך נוספה
₪180
הורסים את העבר! כרטיס כניסה למסיבה

מסיבת הריסה! חוגגים את סגירת הפוסיקט והורסים את השרידים של המועדון: עמודים, קירות, חדרים פרטיים, תמונות עירום ושאר "מזכרות" - הכל להריסה! במהלך הערב נחלק פטישים, כפפות, וכל מה שצריך על מנת להיפטר סופית ממה שהיה כאן. 26/12 בשעה 20:00. כל ההכנסות יוקדשו למימוש מטרות המיזם.

24 רוכשים מתוך 150
בחירתך נוספה
₪250
הורסים את העבר! כרטיס כניסה למסיבה - תומכי כסף

מסיבת הריסה! חוגגים את סגירת הפוסיקט והורסים את השרידים של המועדון: עמודים, קירות, חדרים פרטיים, תמונות עירום ושאר "מזכרות" - הכל להריסה! במהלך הערב נחלק פטישים, כפפות, וכל מה שצריך על מנת להיפטר סופית ממה שהיה כאן. 26/12 בשעה 20:00. כל ההכנסות יוקדשו למימוש מטרות המיזם.

15 רוכשים מתוך 150
בחירתך נוספה
₪500
הורסים את העבר! כרטיס כניסה למסיבה - תומכי זהב

מסיבת הריסה! חוגגים את סגירת הפוסיקט והורסים את השרידים של המועדון: עמודים, קירות, חדרים פרטיים, תמונות עירום ושאר "מזכרות" - הכל להריסה! במהלך הערב נחלק פטישים, כפפות, וכל מה שצריך על מנת להיפטר סופית ממה שהיה כאן. 26/12 בשעה 20:00. כל ההכנסות יוקדשו למימוש מטרות המיזם.

5 רוכשים מתוך 50

נותני חסויות ושותפים לדרך

הצהרת נגישות

אנו בפלאנוויז מחוייבים להנגשת האתר לבעלי מוגבלויות שונות בהתאם לחוק ובאופן הטוב ביותר. פעלנו על מנת להפוך אתר זה לנגיש בהתאם לתקן ישראלי 5568.

מהו אתר נגיש?

אתר נגיש הנו אתר המאפשר לבעלי מוגבלויות שונות לגלוש בו, להבין את התוכן, להתמצא ולנווט בו בקלות ולבצע את הפעולות המתאפשרות באתר בקלות, זאת בהתאם לעקרונות וקווים מנחים שהוגדרו בסטנדרטים בינלאומיים ועוגנו לאחרונה בחקיקה.

כיצד להשתמש באתר

האתר הנוכחי תואם להצגה בדפדפנים מודרניים שונים ומותאם לצפייה בסוגי מסכים שונים לרבות מסכי סמרטפון וטאבלט. נעשה מאמץ לבנות את התוכן באתר באופן ברור וקריא תוך שימוש בשפה ברורה, כותרות וכותרות משנה ופסקאות. בקרוב יתמוך האתר בשימוש בתוכנת קורא מסך ובכך תושלם הנגישות לרמה AA. טפסי האתר כוללים עזרים למניעת טעויות בקלט ומאפשרים מעבר בין שדות באמצעות מקלדת. באתר אין שימוש באנימציה מהבהבת בכדי למנוע סכנת התקפים לחולי אפליפסיה. בצד ימין תמצאו את אייקון הנגישות - לחיצה עליו תפתח אפשרויות סיוע שונות המקלות על הניווט, ההתמצאות באתר והצפייה בתוכן. להלן עיקרי האפשרויות:
 1. ניווט באמצעות מקלדת
 2. אפשרויות ניגודיות שונות (רקע לבן, אפור, שחור)
 3. הדגשת קישורים
 4. הצגת טקסט חלופי של תמונות
 5. הדגשת סמן עכבר
 6. כיבוי נגישות
 7. אפשרות לשמירת הגדרות לביקורים הבאים באתר (מתבצע באמצעות Cookies)
 8. תאימות לתוכנת קורא מסך (תוספת המתוכננת עד כניסת החוק לתוקפו ב- 25.10)

עזרו לנו להשתפר

אנו עושים מאמצים ניכרים בהנגשת אתר זה ובפיתוח טכנולוגיה להנגשת אתרים. נשמח למשוב בונה ולהפניית תשומת הלב שלנו לליקויים ולרעיונות לשיפור. בכדי להשאיר משוב - פנו אלינו באמצעות טופס יצירת הקשר שבאתר. בברכה, גד אבגי, מנכ"ל פלאנוויז בע"מ
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות