50 למלחמת יום הכיפורים

50 למלחמת יום הכיפורים

בעוד מספר חודשים ימלאו 50 שנה למלחמת יום הכיפורים. הצטרפו אלינו במאמץ להנצחת המלחמה למען הדורות הבאים!

9%
 • יעד: ₪1,000,000
 • גויס עד כה: ₪92,155
 • תאריך גמר הקמפיין: 31/05/2023
 • תומכים : 339

50 למלחמת יום הכיפורים

הנצחת חלל

הנצחת חלל

הנצחת חלל. בצד האנדרטה שתוקם השנה לכבוד הלוחמים ולזכר חללי מלחמת יום הכיפורים יבנה קיר שמות של 2,674 החללים. אנו קוראים לכם לקחת חלק במיזם ההקמה ולסייע בתרומה לכבודו של חלל מסויים – בן משפחה או חבר לנשק. ניתן גם לתרום ללא ציון שם ואנו נבחר אקראית שם של חלל. לתורמים תינתן תעודת הוקרה על שם של החלל שיבחר.


50 למלחמת יום הכיפורים

דבר אינו עומד בפני הזמן. בעוד חודשים ספורים ימלאו 50 שנה לפרוץ מלחמת יום הכיפורים, האירוע המכונן והמטלטל, קו פרשת המים של תולדות ישראל מאז הקמתה. כשפרצה מלחמת יום הכיפורים, 55 שנים הפרידו בינה ובין מלחמת העולם הראשונה… באוקטובר 2023 ימלאו 50 שנים למלחמת יום הכיפורים. מה ידענו אז על מלחמת העולם הראשונה? מה יידעו הדורות הבאים על מלחמת יום הכיפורים בעוד חמש שנים? בעוד עשרים שנים? אפילו מלחמת יום הכיפורים אינה חסינה בפני פגעי הזמן.

הגיעה השעה להנציח, למען הדורות הבאים, לזכרם של הנופלים, לגבורתם של הלוחמים, למען מדינת ישראל.

סבירות נמוכה / הבית השלישי בסכנה 

עמק הבכא / העיניים של המדינה

אלו רק ביטויים ספורים מתוך הלקסיקון האינסופי, העשיר והייחודי של המלחמה, המורכב משמות קוד על מפה, ביטויים של מפקדים ולוחמים שנכנסו לשפה העברית, אמצעי לחימה המזוהים עם המלחמה ועוד ועוד.

מה ששגור בפיהם של וותיקי הקרבות עלול להידחק אל תהום הנשייה בהיעדר הנצחה ראויה. את כל זאת ועוד, ראוי להנציח, והזמן דוחק.

50 למלחמת יום הכיפורים
קרדיט לתמונה: ארכיון משרד הביטחון

לקחנו על עצמנו להנציח את מלחמת יום הכיפורים לדורות

החלטנו להוביל את מהלך ההנצחה המשמעותי ביותר בפרוס שנת החמישים למלחמת יום הכיפורים: אנו, לוחמים ומפקדים וותיקי המלחמה בכל החזיתות, פועלים במרץ מזה תקופה ארוכה למען הקמתה של תשתית נאותה להנצחת המלחמה, פועלם של הלוחמים, סיפורי הקרבות, המחקרים והספרות הענפה על המלחמה ועוד, וזאת במגוון דרכים.

50 למלחמת יום הכיפורים
קרדיט לתמונה: ארכיון משרד הביטחון

מדובר במשימה לאומית, ואנו פועלים לקבלת הכרה ותמיכה של מוסדות המדינה, בגיוס משאבים, גופים ואישים בארץ ובעולם.

זה ייעודנו ואנו זקוקים לתמיכתכם.

עזרו לנו להנציח את המלחמה למען הדורות הבאים

אנו קוראים לכם לקחת חלק במאמץ – בכל סכום שתמצאו לנכון, כדי להבטיח את פעולות ההנצחה בתחומי המחקר והנחלת המורשת.

50 למלחמת יום הכיפורים
קרדיט לתמונה: Maariv/JTA

למה ישמש הכסף מגיוס ההמונים?

הכסף מגיוס ההמונים ישמש למטרות הבאות:

 1. הקמת ארכיון דיגיטלי מקיף – עיקר התקציב נועד לאפשר את הקמתו של ארכיון דיגיטלי מתקדם – פרויקט טכנולוגי שנועד לאפשר סריקה והנגשה ברשת של כלל המקורות הזמינים: מקורות ראשוניים, הקלטות קשר, קבצי מדיה, מחקרים, עבודות ועוד.
 2. פרסום הספר ״מלחמת יום הכיפורים – חמישים שנה״ – חוקרים, מפקדים בכירים והיסטוריונים מהשורה הראשונה נרתמו למשימה והספר מצוי בהכנה וצפוי לצאת לאור בספטמבר 2023.
 3. פעולות חינוך, תרבות, הנצחה ומורשת – קיום תערוכות המציגות יצירות של בוגרי המלחמה, קיום סדרה של ימי עיון וסיורים, עידוד וסיוע לחוקרים ומתן פרסים לעבודות זוכות.

פעילויות במימון נפרד

אנו פועלים להשגת מימון ניכר לצורך משימות ההנצחה הכרוכות בבינוי – הקמת המרכז והאנדרטה:

 1. הקמת בית המרכז למלחמת יום הכיפורים – העמותה הציבה לעצמה יעד מרכזי והוא הקמת מרכז ולצורך כך הוקצתה קרקע מעיריית נתניה ואנו עוסקים בהבטחת משאבים הנדרשים ליישום התוכנית..
 2. פעולות הנצחה ומורשת – הקמת אנדרטה מרכזית לכבודם של הלוחמים ולזכרם של חללי המלחמה הרבים.
 3. קידום חקיקה – אנו פועלים לחקיקת חוק מלחמת יום הכיפורים, בדומה לחוק מלחמת ששת הימים, דבר שיבטיח עיגון תמיכה ממשלתית בחוק לפרויקטים האמורים ולפעילות השוטפת.

המרכז למלחמת יום הכיפורים

אודות העמותה

מטרת העמותה – להנחיל את תולדותיה ומורשתה של מלחמת יום הכיפורים לדורות הבאים, להעניק כבוד והערכה ללוחמיה, להנציח את זכר הנופלים, לתת כבוד והערכה למשפחות השכולות, ולשמש אכסניה להמשך המחקר המקיף והחשוב על המלחמה ולקחיה.

ייחודה של העמותה, שלא כמוסדות הנצחה אחרים, הוא לעסוק באופן בלעדי וממוקד בכל היבטיה של המלחמה, במטרה להבטיח את זכרה גם לדורות הבאים.

לצורך השגת מטרה זו משקיעה העמותה מאמצים רבים לגיוס חברים ולהשגת משאבים.


העמותההגוף המגייס – המרכז למלחמת יום הכיפורים (ע״ר שמספרה 580658086)

תשלום מאובטחהתשלום באתר מאובטח, ניתן לשלם בכרטיס אשראי ובביט בחלונית התשלום. קבלה תישלח לתורמים.

זיכוי ממס לפי סעיף 46לעמותה קיים אישור בתוקף לזיכוי ממס לפי סעיף 46.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בחירתך נוספה
₪80
80 שקלים - תודה לכם!

תרומה ללא תמורה בסך 80 שקלים

36 רוכשים
בחירתך נוספה
₪120
120 שקלים -תודה לכם!

תרומה ללא תמורה בסך 120 שקלים

31 רוכשים
בחירתך נוספה
₪120
כניסה לאירוע ו/או כנס

כניסה חינם ברצאה העוסקת בתחומי מחקר, מורשת והנצחה - בחירה מתוך מגוון: אורי בר יוסף, שמעון גולן, שלמה גואטה, אריה מזרחי ובני ארבל. בשלב הבא תתבקשו לבחור הרצאה מתוך האפשרויות.

11 רוכשים מתוך 400
בחירתך נוספה
₪180
180 שקלים - תודה לכם!

תרומה ללא תמורה בסך 180 שקלים

29 רוכשים
בחירתך נוספה
₪195
ספר לבחירתכם בחתימת הסופר

בחרו מתוך מגוון ספרים מאת מיטב הסופרים שכתבו על המלחמה ובהשראתה - אביגדור קהלני, יגאל קיפניס, אורי בר-יוסף, גדעון אביטל, כוכבי אזרן ועוד. הספר ייחתם על ידי הסופר ויישלח אליכם בדואר עד הבית. בשלב הבא תתבקשו לבחור את הספר מתוך רשימה.

לקריאת תקצירי הספרים

19 רוכשים מתוך 350
בחירתך נוספה
₪250
הנצחת חלל

אנו פועלים להקמת אנדרטה מרכזית לכבודם של הלוחמים ולזכרם של 2,674 הנופלים במערכה. בכוונתינו להסיר את הלוט ב-5 באוקטובר 2023. על-גבי קיר השמות באנדרטה הנבנית יצויינו שמות כל הנופלים במלחמה. אנו קוראים לכם לקחת חלק במיזם ולסייע בתרומה. אנא ציינו את שם החלל הקרוב לליבכם – חבר לנשק או בן משפחה. ניתן לתרום מבלי לבחור בשם ספציפי ואנו נדאג להנצחת חלל שיבחר באופן אקראי מהרשימה. לתורמים תוענק תעודת הוקרה הנושאת את שם החייל המונצח.

26 רוכשים
בחירתך נוספה
₪400
הספר "מלחמת יום הכיפורים - 50 שנה"

לציון 50 שנה למלחמה, יפרסם "המרכז למלחמת יום הכיפורים" את הספר המקיף והשלם ביותר על קורותיה של המלחמה, אותו כותבים מיטב החוקרים מתחומים שונים. הספר יתמודד עם שאלות, שבחלקן טרם נדונו, ויספק תמונה מלאה על המוכנות למלחמה, הגורמים שהביאו לפריצתה, מהלכיה, תוצאותיה והשלכותיה על ימינו אלה, תוך חשבון נפש אמיתי וכן.

19 רוכשים מתוך 250
בחירתך נוספה
₪500
חברות בעמותה והספר ״סימנים מעידים״ מאת צבי נטע

חברות בעמותה למשך שנה, המזכה בהטבות הנהוגות בה, לרבות הזכות לקחת חלק בהחלטות, לבחור ולהיבחר. הספר "סימנים מעידים" יוענק לתומכים. הספר מביא נקודת מבט יחידה במינה מעיניו של קצין צעיר בחוליית המערך המרדנית - חוליה שהתריעה שוב ושוב על האסון הקרב ובא - ונהפכה לסמלן של הספקנות המפוכחת והמקצוענות, שנעדרו אז מהווית המודיעין. הקדמה מאת אהוד ברק, ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר. הספר יישלח לבתיכם בתום הקמפיין.

4 רוכשים
בחירתך נוספה
₪800
השתתפות בסיור בעקבות לוחמים וקרבות ברמת הגולן

סיור ברכב פרטי -עד 4 אנשים ברכב. מועדי הסיור לבחירה יפורסמו בנפרד. בחרו מתוך ארבעה סיורים אפשריים בהובלת לוחמי דור המלחמה: אבירם ברקאי, יהודה וגמן, ציון זיו ואליעזר בריליאנט. הבחירה תתאפשר בשלב הבא.

6 רוכשים מתוך 25

תורמים אחרונים

דפנה מ- נס ציונה
₪50
Gad מ- Nechusha
₪5
חגי מ- גדרה
₪250
משה מ- באר שבע
₪180
ירון מ- משאבי שדה
₪80
דליה מ- נתניה
₪250
יואב מ- תל אביב
₪500
מרטין מ- רמת גן
₪250
אורלי מ- רמת השרון
₪200
שילה מ- קצרין
₪120
גבריאל חי מ- חיפה
₪400
Gad מ- Nechusha
₪5

הצהרת נגישות

אנו בפלאנוויז מחוייבים להנגשת האתר לבעלי מוגבלויות שונות בהתאם לחוק ובאופן הטוב ביותר. פעלנו על מנת להפוך אתר זה לנגיש בהתאם לתקן ישראלי 5568.

מהו אתר נגיש?

אתר נגיש הנו אתר המאפשר לבעלי מוגבלויות שונות לגלוש בו, להבין את התוכן, להתמצא ולנווט בו בקלות ולבצע את הפעולות המתאפשרות באתר בקלות, זאת בהתאם לעקרונות וקווים מנחים שהוגדרו בסטנדרטים בינלאומיים ועוגנו לאחרונה בחקיקה.

כיצד להשתמש באתר

האתר הנוכחי תואם להצגה בדפדפנים מודרניים שונים ומותאם לצפייה בסוגי מסכים שונים לרבות מסכי סמרטפון וטאבלט. נעשה מאמץ לבנות את התוכן באתר באופן ברור וקריא תוך שימוש בשפה ברורה, כותרות וכותרות משנה ופסקאות. בקרוב יתמוך האתר בשימוש בתוכנת קורא מסך ובכך תושלם הנגישות לרמה AA. טפסי האתר כוללים עזרים למניעת טעויות בקלט ומאפשרים מעבר בין שדות באמצעות מקלדת. באתר אין שימוש באנימציה מהבהבת בכדי למנוע סכנת התקפים לחולי אפליפסיה. בצד ימין תמצאו את אייקון הנגישות - לחיצה עליו תפתח אפשרויות סיוע שונות המקלות על הניווט, ההתמצאות באתר והצפייה בתוכן. להלן עיקרי האפשרויות:
 1. ניווט באמצעות מקלדת
 2. אפשרויות ניגודיות שונות (רקע לבן, אפור, שחור)
 3. הדגשת קישורים
 4. הצגת טקסט חלופי של תמונות
 5. הדגשת סמן עכבר
 6. כיבוי נגישות
 7. אפשרות לשמירת הגדרות לביקורים הבאים באתר (מתבצע באמצעות Cookies)
 8. תאימות לתוכנת קורא מסך (תוספת המתוכננת עד כניסת החוק לתוקפו ב- 25.10)

עזרו לנו להשתפר

אנו עושים מאמצים ניכרים בהנגשת אתר זה ובפיתוח טכנולוגיה להנגשת אתרים. נשמח למשוב בונה ולהפניית תשומת הלב שלנו לליקויים ולרעיונות לשיפור. בכדי להשאיר משוב - פנו אלינו באמצעות טופס יצירת הקשר שבאתר. בברכה, גד אבגי, מנכ"ל פלאנוויז בע"מ
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות